REKLAMA POLYGRAF OBALY
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Mezinárodní veletrh REKLAMA POLYGRAF OBALY 2022 navštívilo v Letňanech téměř 10 000 lidí


Letošní ročník veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií REKLAMA POLYGRAF OBALY se těšil velkému zájmu veřejnosti. Na výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech jej přijelo navštívit téměř deset tisíc lidí. Své novinky představily české i zahraniční firmy, výrobci, dodavatelé z oblasti reklamy a nechyběl ani bohatý program pro profesionály nebo ukázky car wrappingu. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 

Veletrh REKLAMA POLYGRAF OBALY je tradiční a unikátní akcí svého druhu v Česku a letos nabídl produkty a novinky 147 vystavovatelů z osmi států napříč kontinenty. Inovativní, efektivní a kreativní produkty a technologie umístěné v halách výstaviště na ploše 8200 m2 si přišlo prohlédnout celkem 9873 návštěvníků. Jaké zajímavosti byly k vidění?

Společnost CANON si letos připravila řešení, která zaujala profesionální poskytovatele tisku i interiérové dekoratéry. K vidění byla roll-to-roll tiskárna Canon Colorado 1650, jež tvoří srdce řešení pro digitální tisk tapet. Smyslem bylo ukázat přednosti technologie Canon UVgel Wallpaper Factory, kterými jsou nekonečné možnosti personalizace tapet a přizpůsobení se zákazníkům. Flatbed tiskárny zastoupila Canon Arizona 1380 GT. Mezi dlouholeté lídry v oblasti prodeje multifunkčních, digitálních i produkčních zařízení patří Konica Minolta, jejíž expozice byla k vidění v Hale 2. Hlavní atrakcí její letošní expozice byla vlajková loď AccurioJet KM-1e s HD, kterou vystavovatelé zvětšili do nadrozměrné velikosti.

COMIMPEX PRINT v rámci letošního veletrhu představil efektivní řešení pro levný a rychlý potisk textilu pomocí polyesterové fólie (DTF). Automatizovaná linka na výrobu termotransferového tisku zjednodušuje potisk triček a oděvů, má nízké provozní náklady a je vhodná pro střední i malé série výrobků. Hlavním lákadlem stánku IGEPA byla UV flatbed tiskárna Epson SC-V7000 a všechny možné materiály, které je schopna potisknout.

 

Polygrafie i reklamní textil

V Hale 2, v níž byly instalovány expozice firem z oblasti polygrafie a signmakingu, nechyběly společnosti SPANDEX, KONICA MINOLTA, BITCON, KOMFI, PAPYRUS či slovenský NANOTEC. Dále se v polygrafické sekci představily i firmy Papyrus, AWC MORAVA, PROFISIGN plus, Electron, Narran, COMAC, Tepede, OKI Europe a další známé společnosti.

V sekci firem s nabídkou reklamního textilu nechyběly produkty společností Malfini, Alpitrek, New Wawe, Cotton Classic, Kapatex a dalších. Představeny byly také výrobky specialistů na POP, POS a obalové materiály, například Nedbal Trading, Šicí technika Brother, Stick, Brand Gifts, Colop, Modico Graphics, Grapp, SDI Gifts či Paketo.one, která se zaměřuje na výrobu podlahových i pultových stojanů, krabiček a speciálních obalů z kartonu a vlnité lepenky. Laserové gravírovací, řezací či CNC stroje našli návštěvníci např. na stáncích Uhal Trade, FIT Eurazio, 4cut, První hanácká BOW či HaWe systems. Součástí veletrhu byla také speciální sekce 3DEXPO, kde byly umístěny expozice desítky vystavovatelů prezentujících 3D tiskárny a nejnovější trendy v 3D technologiích.

 

Program šitý profesionálům na míru

V rámci veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY probíhal také bohatý doprovodný program. Veřejnosti byl představen příběh výroby knihy Skútr ve městě, proběhl přednáškový blok na téma „Doba se mění. Jak se mění polygrafie?“. Během něj vystoupil Marian Hains ze společnosti VELDAN, Petr Breburda z Igepa CZ a k moderované diskuzi na téma polygrafických a marketingových trendů se připojili také Tibor Nagy, obchodní ředitel Koenig & Bauer pro Českou a Slovenskou republiku, a Martin Bělík z DataLine.

S praktickými informacemi a tipy vystoupili odborníci na tisk společnosti Canon. Zájemci viděli ukázku řešení Canon Wallpaper Factory využívající patentovanou technologii Canon UV gel pro digitální tisk interiérových dekorací a tapet. Představeno bylo pět instalací v českých interiérech. Ty inspirují možnostmi, jež digitální technologie nabízejí všem, kteří mají zájem o využití pro malonákladový tisk tapet s originálním designem.

V rámci programu byl oceněn také kalendář roku 2022, uskutečnily se přednášky společnosti GRAFIE CZ zaměřené na témata automatizace tiskových dat, MIS/ERP polygrafické výroby a moderní W2P pro tiskárny. Proběhlo také vyhlášení soutěže o nejlepší signmakingovou realizaci roku 2021 Duhový paprsek. Průběžně po celou dobu konání veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY probíhal také speciální program CAR WRAPPING, který ukázal tipy, triky, rady a prezentace lepení včetně ukázek materiálů rukama odborníků a specialistů v oboru.

 

 


Více
Závěrečná zpráva 2023

Facebook