Reklama Polygraf
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Pravidla pro vstup na veletrh
Bezpečně na veletrhu
Soutěž
Duhový paprsek Kalendář 2021

Díky bohatým knihovnám je možná konstrukce obalů téměř pro každého


Na veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY se lze setkat s celou řadou technologií i produktů. Ve stínu trochu zůstávají SW aplikace, které jsou na trhu velmi žádány. Řada tradičních vystavovatelů pražského výstaviště je však má ve své nabídce a určitě nezaškodí se s nimi trochu seznámit.

 

V současnosti řada tiskáren rozšiřuje své výroby o segment obalů. Obaly se často zabývají i „neobalářské“ segmenty, např. reklamní agentury, studia či e-shopy. Samozřejmě stále platí, že velkou sériovou výrobu zajišťují velcí a střední hráči na trhu s lepenkovými obaly. Vyrobit si menší zakázky však začíná být trendem i pro výše uvedené segmenty.  Navrhnout obal přitom díky řadě na trhu dostupných SW nemusí být až tak obtížné.

 

Výhoda konstrukčních SW? Velké množství konstrukčních vzorů…

V současnosti existuje celá řada konstrukčních programů k vývoji obalů. K nejrozšířenějším z nich patří produkt ArtiosCAD, který na trhu nabízí společnosti ESKO, Macron Systems či DataLine Technology - tedy firmy, se kterými, včetně kvalitních tiskových i dokončovacích technologií, se téměř každoročně lze setkat na výstavišti PVA v pražských Letňanech. Výhoda všech (tedy nejenom nejrozšířenějšího ArtiosCAD) obalových SW je jejich uzpůsobení na míru sortimentu a klienta. SW se skládají z jednotlivých modulů, ať už vhodných ke kreslení, vkládání grafiky, vizualizace ve 3D či používaných jako výrobní nástroje k vytváření technologických podkladů. Klient tedy nemusí zakupovat všechny moduly, ale jen ty, které potřebuje. Knihovny obalů obsahují parametrické modely, kde klient může měnit buď pouze hlavní rozměry či je i dále modifikovat. V případě menší produkce, kterou zajišťuje např. plotrem je obvyklá kombinace Knihovny obalů-kreslení-3D vizualizace. Velkou výhodou ArtiosCAD je jeho propojení i na řadu dalších SW ESKO a globální působnost.

 

ArtiosCAD nebo EngView?

ArtiosCAD není jediným SW. Na českém trhu si řada klientů oblíbila i SW EngView Package Designer, který vedle kvalitní nabídky plotrů, distribuuje další veletržní matador, společnost HAWE SYSTEMS.  SW se vyznačuje podobným prostředím i členěním. Uživatele určitě zaujme i jeho velmi snadné ovládání, bohaté knihovny pro vývoj nejenom krabic, ale i displejů, výstavního nábytku apod. či příznivou cenou.

 


Více
Závěrečná zpráva 2019

Facebook