REKLAMA POLYGRAF OBALY
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Význam software v oblasti digitálního tisku skokově roste


Výkon a kvalita velkoformátových tiskáren je v současné době na velmi vysoké úrovni. Stále obtížnější je však zajištění tomu odpovídající produktivity a efektivity celého procesu výroby. Proto rapidně roste důležitost robotického zpracování ve výrobě a specializovaných softwarových nástrojů.

 

Změny v nahlížení na sofwarová řešení byly vidět i na současných cenách EDP. Například firma Zünd, celosvětově známá pro své pokročilé, vysoce výkonné digitální řezací systémy „made in Switzerland“ aktuálně získala celkem tři EDP (European Digital Press Association) ocenění a všechny právě v oblasti softwarových a robotických řešení.  Vítězné segmenty «Best Workflow Solution», «Best in Robotics», and «Best Print Support Tool» stojí za malé ohlédnutí.

 

Za nejlepší řešení pracovního toku byl vybrán automatizační software PrimeCenter. Ten slouží jako uživatelsky přívětivé řídicí centrum pro vytváření tiskových a řezaných souborů a umožňuje vysoce efektivní a produktivní pracovní tok předtiskové přípravy. Pomocí několika kliknutí uživatelé vytvoří plně vnořené tiskové a řezací úlohy.

 

Jako „Nejlepší v robotice“ a „Nejlepší nástroj podpory tisku“ byly oceněny nástroje Zünd „Pick&Place“ a možnosti vizualizace. Pick&Place umožňuje Zünd Cut Center – ZCC ovládat doplňkové robotické zařízení, které slouží pro plně automatizované odebírání dílů – vychystávání, třídění a umísťování na předem definovaná místa. Volba náhledu potom poskytuje vizualizaci podpory pro odebírání dílů. Řezané díly jsou označeny pomocí projekce nebo na monitoru a uživatel může na první pohled vidět, které díly k jaké zakázce patří. Také může použít štítky pro nepřetržité sledování dílů.

 

Dalším zajímavým podpůrným systémem je ZÜND Connect. Jde o monitorovací nástroj, který sbírá data z výroby a předkládá je v jednoduché formě, tak aby bylo možné maximálně zvýšit celkovou efektivitu zařízení.  Od sledování vytížení stroje podle směn či obsluhy, časů na jednotlivé zakázky, detekce různých typů ztrát a důvodů přerušení výroby atp. Více informací najdete v časopise HSWinfo zde: https://digiport.digitania.eu/516/500553/1.

 


Více
Závěrečná zpráva 2023

Facebook