REKLAMA POLYGRAF OBALY
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
Kalendář 2023

Tisk ve firmách se mění. Jakým směrem se posune v roce 2020?


(1. část)

 

Digitalizace hýbe světem a ochrana životního prostředí dopadá na všechna odvětví. V příštích letech si musí i výrobci tiskových zařízení položit otázku, jakým směrem se vydat. Rok 2020 přináší mnoho výzev. Kterých pět trendů nevyhnutelně ovlivní tisk? Tyto trendy stručně představujeme postupně ve dvou upoutávkách (nejenom) pro vystavovatele a návštěvníky nejznámějšího českého veletrhu tisku a reklamy, Reklama Polygraf Obaly.

 

Širší portfolio multifunkčních tiskáren

Podpora platforem pro ukládání a distribuci dokumentů do cloudových i lokálních firemních systémů je důležitější, než kdy dříve. Podle studie MPS 2019 společnosti Quocirca více než 80 % firem využívajících správu tiskového prostředí (Managed Print Services) považuje novodobé chytré funkce za velmi důležité. Podle výsledků si 76 % společností dále uvědomuje, že digitalizace papírových procesů bude pro byznys do roku 2025 hrát klíčovou roli. Spotřebitelé proto logicky vyžadují další rozšíření portfolia služeb, které nyní stále neodpovídá jejich potřebám. Trend, který nastavil vývoj chytrých telefonů, tabletů a televizí plných aplikací se postupně přesouvá i do tiskařského odvětví. „Díky chytrým tiskárnám lze pracovat s digitálními dokumenty na jedno klepnutí bez zapínání počítače, což šetří čas i peníze. U některých tiskáren Xerox jsou už předem nainstalované aplikace i obchod s aplikacemi, které připravíme klientovi na míru,” popisuje nejnovější vývoj Ondřej Vltavský, produktový manažer společnosti Xerox.

 

Ekologická udržitelnost

Problémy spojené s životním prostředím se staly jedním z hlavních témat v mnoha odvětvích, tisk rozhodně není výjimkou. Tlak spotřebitelů je takový, že ekologický přístup je pro výrobce tiskových zařízení v podstatě nutností. Využití recyklovaného papíru, výsadba nových stromů za každý pokácený. To jsou jen jedny z možností, kterými se mohou společnosti vydat.

 


Více
Závěrečná zpráva 2022

Facebook