REKLAMA POLYGRAF OBALY
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Novinky ze světa digitálního tisku a zušlechťování pro polygrafy i výrobce obalů


Novinky ze světa digitálního tisku a zušlechťování pro polygrafy i výrobce obalů

Pravidelným vystavovatelem na veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY je společnost DataLine Technology, která na veletrhu nebude chybět ani letos. Zatímco v minulých letech společnost představila na veletrzích špičková řešení pro digitální tisk a zušlechťování tiskovin, v letošním roce se rozhodla prezentovat především aplikace a rozmanité výrobky z celého světa, které jsou těmito technologiemi vyráběny. Součástí jejich stánku bude zmenšený digitální market, který vám ukáže, s jakými digitálně tištěnými výrobky a obaly se dnes můžete běžně setkat.

 

Především pro návštěvníky z řad odborné veřejnosti (marketingové firmy, výrobce obalů, reklamní a eventové agentury) je určena konferenční část expozice firmy DataLine. V průběhu dne zde budou probíhat krátké prezentace úspěšných reklamních kampaní, nových tiskových a zušlechťovacích postupů, technologií a mnoha dalších zajímavých věcí. Plán přednášek bude umístěn na recepci stánku firmy DataLine Technology a každý si určitě z tohoto menu vybere, co ho zajímá nejvíce.

 

Možnosti zušlechťování se rozrůstají

Vedle možností tiskových technologií HP Indigo, protože DataLine patří k předním dodavatelům i digitálního zušlechťování, nebude chybět ani nabídka možností technologie Scodix, která je opravdu široká. Tato technologie je určena pro parciální a reliéfní zušlechťování, tisk Braillova písma a nanášení glitterů. Výrazné strukturální lakování dokáže reálně simulovat povrchy téměř jakýchkoliv tištěných motivů. Benefity, které technologie přináší, ocení zejména výrobci exkluzivních obalů. Jen pro zajímavost – v loňském roce získaly ocenění Scodix Award dva exkluzivní obaly. Prvním z nich byl skládatelný obal v luxusním černo zlatém provedení, vyrobený společností Oriel Printing Company Limited, druhý pak elegantní fialovo stříbrné provedení obalu od společnosti The Wilkins Group, Fuse Division.

 

Technologie Scodix a novinky letošního roku

K novinkám letošního roku patří i rozšíření nabídky Scodix Ultra o technologie Scodix Ultra110 a Scodix Ultra 220. Obě technologie, které jsou schopny zpracovávat formáty B2+, byly poprvé představeny v globálním měřítku v polovině února. Scodix Ultra jsou vysoce produktivní zařízení s využitím především v obalových tiskárnách či při tisku knižních obálek. Pomocí SW rozšíření je možno realizovat tisk variabilních dat. Je určen primárně pro tisk vyšších nákladů s maximálními požadavky na přesnost. Scodix Ultra 110 nabízí 6 možných aplikací (Scodix Sense, Scodix Foil™, Scodix Metallic™, Scodix VDE™, ScodixGlitter™ and Scodix Cast&Cure™). Vedle komerčního tisku, jsou technologie určeny především pro výrobce obalů, POS, reklamy či direct mail. Velké možnosti využití však poskytnou i při realizaci bezpečnostního tisku či v oblasti web2print.


Více
Závěrečná zpráva 2023

Facebook