REKLAMA POLYGRAF OBALY
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Novinky digitálního tisku pro polygrafii se představí na veletrhu


Novinky digitálního tisku pro polygrafii se představí na veletrhu

Řada vystavovatelů digitálních strojů cílí jak na zákazníky z polygrafického sektoru, tak i na obaláře, především kvůli nim nechybí v novinkách ani stroje s větším formátem. Trendy záležitostí je u digitálního tisku nabízet přidanou hodnotu nejenom v podobě kvalitního potisku, ale i následného zušlechťování. U moderního digitálního tisku nechybí ani možnost digitální ražby, strukturálního lakování či realizace metalických efektů.

 

DataLine a HP Indigo

První digitální tiskové stroje formátu B2 byly představeny již na Drupě 2012 a byly přijaty s obrovským zájmem. Od té doby vývoj velkoformátových digitálních strojů dál pokračuje. Společnost Dataline Technology poprvé v ČR představí unikátní tiskový stroj HP Indigo 12000. Jedním z velkých přínosů této technologie je možnost realizovat na digitálním stroji formátu B2 objemově vyšší zakázky. Další výhodou formátu B2 je pochopitelně tisk zakázek, které se na stroj A3+ nevejdou formátově. Typicky se může jednat o tiskoviny formátu A4 naležato, přebaly knih, desky s chlopněmi a další produkty. Další možností je tisk krabiček, které na menších strojích bylo možné realizovat velmi omezeně a tašek, které nebylo možno dělat vůbec. Samozřejmostí je i tisk plakátů.

 

Konica Minolta a přidaná hodnota tisku

Vedle svého  aktuálního portfolia digitálních tiskových strojů řady AccurioPress, známý hráč na trhu digitálních technologií, společnost Konica Minolta, bude na výstavišti prezentovat i aplikaci pro rozšířenou realitu KM Vision, kalkulace tisku Calso, nebo příklady průmyslového využití inkjetových tiskových hlav Konica Minolta. Chybět nebudou ani možnosti pokročilého zušlechťování. Z tohoto sortimentu zde společnost bude prezentovat možnosti digitálního 3D zušlechťování tiskovin technologií MGI JetVarnish, a to aplikacemi UV laku a metalických fólií. Benefitem je snadná a rychlá aplikace parciálního laku. V podstatě stačí jen definovat místa, která je potřeba zvýraznit či aplikovat 3D efekt a stroj JETVARNISH 3DS nanese parciální lak pomocí Konica Minolta inkjetových hlav. Tedy vše bez složité přípravy a díky UV technologii okamžitě vytvrzené a připravené na další zpracování. Díky tomu, že digitální tisk na rozdíl od konvenčního umožňuje personalizaci tiskoviny bez dalšího navyšování nákladů, může mít i každý výtisk jedinečný design.

 


Více
Facebook