REKLAMA POLYGRAF OBALY
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
Kalendář 2023

Nejrychlejší 3D tiskárna světa UNIZ vstupuje na český trh


Nejrychlejší 3D tiskárna světa UNIZ vstupuje na český trh

Nejrychlejší 3D tiskárna světa UNIZ vstupuje na český trh

Ocenění z veletrhu CES, Las Vegas, leden 2019 – potvrzená rychlost tisku 1200mm/h

 

3D tisk pokořil další hranice. V hobby i profi provedení otevřel nové dimenze ve 3D tisku

Jak? Rychlostí, tiskovou plochou i kompaktností objektů. Rychlejší mechanická část a výkonnější vytvrzování zajistily, že výroba je až 50x rychlejší (dle velikosti výrobku)

Kdo? 3D tiskárny od výrobce UNIZ, označované jako SLASH (v profi řadě zSLTV). Tyto stroje pracují na bázi DLP (vytvrzování materiálu plošně, ne bodově). Jejich unikátnost je v tom, že mají patentovanou metodu, která zvyšuje výkon LED diod více než 4x. Následně se firma Uniz zaměřila na odstranění nedostatků běžných tiskových ploch a změnou materiálů dosáhli až 5x rychlejšího mechanického postupu při tisku.

3D tiskárny UNIZ vstupují na český trh v rámci veletrhu 3D Expo, resp. Reklama a Polygraf v Praze, PVA Letňany, který se koná v termínu 9. - 11. 4. 2019. Tiskárny na náš trh uvede firma Varmego s.r.o., která získala výhradní zastoupení na českém, slovenském a pobaltském trhu. Testy v řádech stovek výtisků již úspěšně proběhly a firma Varmego se také podílí na vývoji „myčky“ pro hotové výrobky, jejíž prototyp je již ve fázi výroby (popř už testování?).  
První dodávka těchto 3D tiskáren bude na území ČR během dubna. Informace na českém webu očekávejte v polovině dubna.
V této souvislosti proběhne na přelomu dubna a května uživatelský workshop jak nejlépe pracovat s těmito 3D tiskárnami.

 

Lehce k historii a technologii – starší a stále ještě kvalitní metodu STL již dříve doplnila metoda DLP. STL tiskárny fungují na bázi laserového spékání (bodově), DLP tiskárny pak na bázi LED diod (vytvrzování plošně, ne bodově).

Jedním z největších přínosů tiskáren SLASH je vysoký výkon UV LED diod, který je dosažen použitím patentovaného chladícího systému sestavy UV podsvícení. Díky tomu je tiskárna UNIZ SLASH UDP v současné době nejrychlejší 3D tiskárnou na světě s potvrzeným rychlostním rekordem za použití UDP technologie 1.200mm za hodinu.

Zmíněná UDP technologie je dalším patentem společnosti UNIZ. Za využití speciálního typu materiálu pružné membrány a inovativního složení UV resinu je možné, pomocí této technologie, dosáhnout zvýšení rychlosti tisku až na pětinásobek původních hodnot. Přestože tento typ tisku nemůže být použit na všechny tištěné objekty, při zachování designových pravidel je tento tisk vysoce spolehlivý. Důležitou informací jistě je i skutečnost, že pořizovací náklady zmíněného speciálního resinu jsou plně srovnatelné s jeho běžnou verzí.

Resin je tiskový materiál, kde každý druh resinu má jiné vlastnosti a jiné užití. Nabízíme například medicínský, pro ztracené lití, či pro prototypy včetně následné možnosti vrtání závitů, napodobení plastů a plexi i pro studené lití.

3D tiskárny série SLASH od konkurence odlišuje také výrazně větší tisková plocha 192x120mm s maximální výškou 200, resp. 400mm. Pro zákazníky z průmyslových oblastí však firma UNIZ dokáže nabídnout i zařízení s plochou podstatně větší. V současné době nabízí možnost výtisku největších výrobků varianta zSLTV-23 s maximálními rozměry 527x296x740mm.

Zařízení je dodáváno včetně software pro přípravu tiskových dat, jehož ovládání je mimořádně intuitivní a přehledné. Předvolené tiskové parametry dle použité náplně a automatické generování případných tiskových podpor zjednodušují tento proces na nejjednodušší možnou úroveň, kterou zvládne i začátečník s manuálem v ruce. V programu je pro první výtisk k dispozici několik 3D objektů a další nepřeberné množství je možné získat na internetu na serveru dodavatele.

Doplňkem programu pro počítač je aplikace pro mobilní telefony, která zjednodušuje dálkový dohled nad tiskárnou, a to i vizuálně díky kameře integrované v samostatném zařízení. Další funkcí této aplikace je i možnost spuštění samotného tisku bez nutnosti práce s PC.

Procesem samotného vytištění ještě není vše hotovo, protože výtisk je třeba zbavit zbytků nevytvrzeného tiskového materiálu a případně povrchově vytvrdit. Společnost UNIZ, ve spolupráci s firmou Varmego s.r.o., pro tuto aplikaci dokončuje vývoj jednotky, do které bude možné vložit celou tiskovou základnu, a tak zcela eliminovat kontakt mezi uživatelem a nevytvrzeným tiskovým materiálem.

Celé zařízení je koncipováno jako téměř bezúdržbové, uživatel při opotřebení mění pouze tiskovou nádrž a doplňuje RESIN. Firma Varmego s.r.o. trvale udržuje skladem náhradní díly, které mohou být předmětem výměny, takže není potřeba tiskárnu zasílat k výrobci i při větším servisním zásahu.

Technické parametry tiskáren

Série SLASH se skládá celkem ze 4 tiskáren se shodnými parametry. Rozdíly jsou pouze ve výšce maximálního tištěného objektu a přítomnosti či absenci UDP technologie.

Technologie                                      DLP/LCD Stereolitografie
Pracovní plocha                               192x120x200mm (SLASH PLUS, SLASH PLUS UDP)
                                                               192x120x400mm (SLASH PRO, SLASH PRO UDP)
Rozlišení os X a Y                             75µm (mikrometrů)
Výška vrstvy (osa Z)                        10,25,50,100,150,200,300 µm (mikrometrů)
Oddělovací mechanizmus            Polymerový film se speciální úpravou
Tisková podpora                              Technologie UNIZ Smart Support
Tiskový rychlost                               až 1.000 cm2 za hodinu
Kontrola hladiny resinu                Automatická

Rozměry, Váha                                 350x400x530mm, 14kg
Pracovní teplota                              18-28 °C
Napájení                                             100-240VAC
Optický systém                                5500 LUX UV LED pole s patentovaným systémem chlazení
Mechanické řešení                         Karbonová základna s ocelovou výstuhou
Připojení                                             USB, Wifi, Ethernet

Programové vybavení

Požadavky na systém                    Windows 7 a vyšší (pouze 64-bitové verze)
                                                               MacOS X 10.7 a vyšší (pouze 64-bitové verze)
                                                               16GB RAM, OpenGL 2.1, samostatná grafická karta

Speciální funkce                              Kontrola více tiskáren
                                                               Automatická oprava dat
                                                               Podpora pro velké soubory (přes 1GB)

Kompatibilní formáty dat             STL,OBJ,AMF,3MF,UNIZ

Mobilní aplikace                              IPhone, IPad, Android Phone

 

Varmego s.r.o. Zbyněk Korneta, obchodní zástupce
mail:
zbynek.korneta@varmego.cz,
tel: +420 773 391 813

 


Více
Závěrečná zpráva 2022

Facebook