Reklama Polygraf
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Digitální laserový výsek vlnité lepenky první v Evropě v ČR!


Společnost THIMM od ledna využívá digitální laserový výsek vlnité lepenky Highcon Beam 2C, který je v tomto provedení jediný v Evropě. Příklady produkce laserového výseku mohli vidět i návštěvníci na loňském ročníku veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY na stánku českého dodavatele této unikátní technologie, společnosti DataLine Technology.

 

Závod THIMM pack’n’display ve Všetatech je jedním z nejmodernějších výrobců a zpracovatelů vlnité lepenky v České republice. Stupeň automatizace, robotizace a digitalizace je na velmi vysoké úrovni. Digitální laserový výsek designérům otevírá další prostor jejich kreativitě. Laser dokáže vyříznout konstrukce z vlnité lepenky, které byly doposud jen obtížně vyrobitelné anebo nerealizovatelné.  Investicí do stroje Highcon Beam 2C tak THIMM svou výrobu doplňuje o nejnovější digitální laserovou technologii špičkové úrovně, která je v tomto provedení jediná v Evropě.

 

Výroba obalů z lepenky bez použití výsekové formy

Stroj Highcon Beam 2C, který od ledna 2020 využívá THIMM pack’n’display, řeže i gravíruje laserem vlnitou lepenku s naprostou přesností a rylování (bigování) umožňuje patentovaná technologie DART (Digital Adhesive Rule Technology). Celý pracovní proces od návrhu až po vlastní výrobu probíhá digitálně, bez výsekových forem, flexibilně, spolehlivě a rychle.

 

Laserová výroba jako reakce na nové výzvy trhu

Na trhu roste poptávka po neustále nových výrobcích, příchutích a individualizovaných variantách zboží přímo na míru spotřebitelům. Výrobci zboží jsou nuceni pružně reagovat, vyrábí v menších sériích a obměňují častěji svůj sortiment. Pro zasílání, přepravu i prezentaci se využívá vlnitá lepenka, jejíž zpracování konvenčních metodou je spojeno s čekáním na mnohdy nákladné výsekové nástroje a je-li třeba dodatečně něco změnit, nezbývá než vše objednat znovu. To celý proces zpomaluje a koliduje s požadavky na rychlé dodávky. Digitální výroba obalů právě pro tyto malé, ale i velké, individualizované a často se měnící zakázky nabízí flexibilní řešení a posouvá zpracování vlnité lepenky na novou, vyšší úroveň. Nejenže digitální laserový výsek pracuje bez výsekových nástrojů, ale dokáže vyříznout i velmi jemné kontury, které výsekové nože technologicky nemají šanci zpracovat.


Více
Závěrečná zpráva 2022

Facebook