Reklama Polygraf
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Čtvrt století REKLAMA POLYGRAF i ve spojení s OBALY


Čtvrt století REKLAMA POLYGRAF i ve spojení s OBALY

V květnu letošního roku oslavil jeden z nejznámějších českých veletrhů Reklama Polygraf ve spojení s veletrhem Obaly již 25 let svého vzniku. Jak vystavovateli, tak návštěvníky byl hodnocen jako mimořádně úspěšný. Nechyběly atraktivní expozice, zajímavé doprovodné programy, workshopy (včetně oblíbeného car wrappingu) či soutěže. Zajímavostí bylo hned několik premiér nejenom na českém, ale dokonce i evropském trhu.

 

Letošního ročníku se zúčastnilo 228 vystavovatelů z 10 zemí světa. Veletrh zaznamenal oproti předešlému ročníku v roce 2017 nárůst jak v prodané hrubé ploše (12 480m2), tak i v návštěvnosti (8852 návštěvníků).

 

Potenciál propojení sektorů Print&Packaging láká vystavovatele i návštěvníky

Zajímavým posunem, který je však zřejmý již několik posledních let, je větší míra vnímání propojení tisku (zvláště v tomto ročníku především digitálních technologií) se světem obalů. Zajímavá řešení, nejenom pro „čistou“ polygrafii, ale především pro obaláře, byla nabízena prakticky ve všech halách vzájemně propojených veletrhů. Někteří významní producenti digitálních technologií či dodavatelé materiálů oproti předchozím ročníkům nejenom změnili místa, ale často i výrazně rozšířili své výstavní plochy, aby mohli lépe demonstrovat své sofistikované technologie. K největším a zároveň i návštěvníky hojně navštěvovaným expozicím patřily presentace známých značek jako je Konica Minolta, Ricoh, Spandex, Xerox, DataLine Technology (v ČR zastupuje především HP Indigo) či Nanotec.

 

Řada premiér především z oblasti digitálního tisku

Společnost Canon poprvé v ČR prezentovala velkoformátovou roll to roll tiskárnu OCÉ Coloredo 1640, jejíž patentovaný druh inkoustu Canon UV gel se vyznačuje prakticky okamžitou adhezí k povrchu potiskovaného substrátu. Českou premiéru měl i unikátní tiskový stroj HP Indigo 12000 (expozice DataLine Technology). Poprvé v Evropě byla na pražském výstavišti průlomová digitální high-end tisková technologie Xerox Iridesse Production Press.

Pochopitelně nechyběly ani novinky ze světa reklamního potisku. Řadu jich, v podobě přímého potisku textilu, prezentovala společnost Ricoh.

 

Zajímavé doprovodné programy

Ani o doprovodné programy na výstavišti nebyla nouze. Tradičně se zde konala soutěž Kalendář 2018, kde se hodnotilo celkem 91 přihlášených kalendářů. Na PVA EXPO Praha v Kongresovém sále proběhlo i slavnostní předávání všech ocenění 15. ročníku soutěže o nejlepší signmakingovou realizaci pro český a slovenský trh, Duhový paprsek. K zajímavým patřilo i odborné diskuzní setkání Sto let reklamy (1918 – 2018).

I v letošním ročníku byl odborným garantem veletrhu OBALY  Obalový institut SYBA, který byl zde zároveň i garantem řady akcí a programů, včetně konference Speciality obalového designu. Novinkou, kterou obalový institut „přivedl“ na výstaviště byla prezentace a hodnocení exponátů prestižní certifikované národní soutěže Obal roku.


Více
Závěrečná zpráva 2022

Facebook