Reklama Polygraf Reklama Polygraf
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Soutěž
Mistrovství ČR a SR v Car Wrappingu Kalendář 2019 Duhový paprsek 2019

Nejlevnější obal nemusí být nejlevnější


Reklama, tisk a obaly jdou ruku v ruce, stejně tak jako tomu bude na letošním veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY. Bez úspěšného plnění marketingových funkcí obalu, by řada produktů nemohla úspěšně konkurovat v současném prostředí nadbytku. O prodejnosti produktu se tedy významnou měrou zasluhuje design obalu. Soudobé technologie jsou schopné nabídnout řadu benefitů, kterými zvýší prodejnost zboží, a to i přesto, že se často nejedná o žádné podbízení cenou, ale přímo naopak!

 

Šetřit na prémiovém obalu se nevyplatí

 

Pokud chce producent, aby byl jeho výrobek vnímán v kvalitativně vyšší kategorii, musí tomu odpovídat i obal. Zatímco u jednoduché přepravní klopové krabice klient, vedle bezchybné funkčnosti, ocení především její nižší cenu, u prodejních prémiových obalů se šetření naopak nemusí vyplatit. Výrobek zde sám o sobě je dražší záležitostí, proto šetřit na obalu není rozhodně na místě. Méně kvalitní či na pohled lacině působící obal nejenomže nezvýší prodejnost, ale často nepodpoří ani důvěryhodnost značky. Naopak, pokud designér dokáže promítnout do obalu, i za cenu zvýšených nákladů na jeho výrobu, atraktivní příběh, který je pro spotřebitele důvěryhodný, spotřebitel design propojí s produktem a je ochoten si za zvýšenou kvalitu připlatit.

 

Vícebarevný tisk a co dál…

 

Tisková kvalita, byť se zdá, že již dosáhla vrcholu, stále stoupá. Většina tiskáren používá tiskové systémy CMYK ++.  Pro odlišení se v záplavě konkurence, je proto často téměř nezbytností, především u prémiových výrobků, použít u obalů některou z forem moderního zušlechťování. Vedle ražby, laminace či konvenčního lakování matnými či lesklými laky v celoplošném či parciálním provedení, k nejatraktivnějším moderním způsobům zušlechťování patří vytváření struktury povrchu. Vedle sítotisku se efektové strukturální lakování dnes vytváří především pomocí digitálních technologií. V rozšiřující nabídce je možné vytvářet nejenom různou strukturu povrchu, ale využívat i netradiční laky, např. s přídavky glitterů atd.Pozvánka na 6. ročník veletrhu 3Dexpo


Na šestém ročníku největší přehlídky 3D tiskových technologií, která se uskuteční od 9. do 11. dubna 2019 v Hale č. 6 výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech, se široké veřejnosti představí první český rePET filament, který vznikl ze 100% recyklátu. Hlavním tématem letošního ročníku je totiž ekologie provozu 3D tisku a s tím spojená recyklace. Kromě hlavního tématu se návštěvníci mohou těšit na největší přehlídku cenově dostupných stolních 3D tiskáren a 3D skenerů na jednom místě a novinky od předních českých výrobců filamentů. Součástí doprovodného programu bude i letos celodenní Odborná konference a jedinečný Souboj 3D tiskáren.

 

Nomenklatura 3Dexpo:

  • Výrobci a dodavatelé 3D tiskáren
  • Výrobci a dodavatelé filamentů
  • Dodavatelé 3D skenerů
  • Dodavatelé 3D tiskových služeb
  • Pořadatelé školení a seminářů

 Horké téma na PVA EXPO Praha: Digitální výroba obalů


V současnosti je u výrobců obalů jedním z hlavních témat propojení digitálního tisku a digitálního výseku, a tím vytvoření pokročilé digitální výroby, jejímž dalším přidruženým benefitem je i tolik žádaná personalizace. S žhavými novinkami při zavádění úplné digitalizace do výroby obalů se mohou návštěvníci seznámit na veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY, který se bude konat na letňanském výstavišti již za dva měsíce.

 

Kvalitní digitální tisk ve spojení s pokročilými technologiemi v podobě plotrů, frézek či laserů je velkým tématem na všech, i těch největších, oborových veletrzích. Potěšitelným faktem pro návštěvníky, kteří hledají nové možnosti rozšíření své výroby, je zastoupení předních dodavatelů z oblasti digitálního tisku a následného zpracování na výstavišti. Nejedná se jen o stánky s ukázkami artefaktů či virtuální produkce. Ale právě naopak téměř všichni již přihlášení vystavovatelé budou prezentovat své technologie „na živo“, takže ověřit si kvalitu, která by měla korespondovat s předpokládaným očekáváním, nebude žádný problém!

 

Proč digitální tisk obalů?

Doba se mění, zakázky se objemově zkracují, ale na druhou stranu zákazníci vyžadují o to větší flexibilitu. V případě konvenční výroby se proces prodlužuje o nezbytnou přípravu v podobě výroby tiskových desek, výsekových forem apod. V případě digitální výroby je zapotřebí kvalitní digitální tisk, který žádné desky nepotřebuje. Proces tisku se neprodraží ani jeho změnou během zpracovávání zakázky. Naopak cena digitálního tisku není ovlivněna ani velikostí série. Současný produkční digitální tisk nabízí výrobcům obalů či polygrafické produkce více než jen klasický čtyřbarvotisk, jak tomu ještě bylo před ne příliš dávnou dobou, ale i rozšíření barevného gamutu o další přímé barvy, včetně bílé a metalických barev.

 

Digitální výsek nejsou jen plotry

Obdobně je na tom kvalitativně digitální výsek, i ten lze s odpovídajícím zařízením realizovat okamžitě po schválení konstrukce zákazníkem. Místo výroby planžetového výsekového nástroje, načte CAM výstupní zařízení data a začne je výrobně realizovat. CAM výstup může být plotr i laser. A ani dodavatelé těchto obou technologií nebudou letos na výstavišti chybět. Z hlediska současného vývoje digitálního výseku producenti nabízejí řešení jak pro oblast „pouhého“ vzorkování maket, tak plnohodnotnou výrobu. Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019
Pravidlo AIDA a svět obalů


Doby, kdy se od obalu očekávala pouze ochranná funkce ve spojení s lepší možností manipulovatelnosti, jsou již řadu let za námi. Současný obal již dávno převzal některými svými funkcemi (informativní, označovací) roli prodavače. V současnosti je hojně využíván i jako reklamní médium (prodejně propagační či psychologicko-estetická funkce). V záplavě konkurence musí obal dokázat nejenom oslovit zákazníka svým vzhledem, ale musí ho přesvědčit o okamžité (či časově o trochu odložené) koupi. Kromě pravidel marketingového mixu, musí současný vývojář obalu a především grafik umět pracovat se známým pravidlem AIDA.

V tomto případě jde o způsob postupného, stupňovitého a účinného působení propagace nebo reklamy určitého produktu prostřednictvím obalu. Je to právě obal, který svým celkovým konceptem musí umět upoutat pozornost (A - Attention) k informacím o produktu, následně vzbudit zájem (I – Interest) zákazníka o produkt, tak, aby u něho vzniklo přání (D – Desire) či dokonce touha produkt vlastnit a toto přání se hned vzápětí stalo výzvou k akci (A – Action), tedy k zakoupení produktu, k zaslání objednávky apod. Především současná generace Z (skupina lidí narozených od poloviny 90. let 20. století do současnosti) však od pravidla AIDA očekává ještě o něco více, marketingoví odborníci proto známé pravidlo doplňují ještě o pátý stupeň S – Satisfaction. V tomto případě se nejedná jen o prosté uspokojení, ale i o další doporučení výrobku, včetně vytváření škály hodnocení, kvalitativních srovnávacích žebříčků apod. Rozhodně se nevyplatí podcenit obal, protože přídavky jako uživatelsky přátelské/nepřátelské otevírání, kvalitní/nekvalitní tisk na obalu či hodnocení kvality materiálu se v hodnocení respondentů objevují poměrně často.

 Obal musí prodávat!


Mnozí producenti obalů se již tradičně účastní veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY. Nejinak tomu bude i příští rok na jaře, kdy tento veletrh již oslaví 26. ročník doby svého konání. Současný svět obalů je se světem reklamy a tisku neodmyslitelně, ale především velmi těsně spjat. A marketingové funkce, které obal plní, již dávno nejsou jen přidanou hodnotou, ale patří, zvláště u obalů spotřebitelských, k funkcím primárním.

 

Podprahová reklama na obalu nesmí být klamavá!

Vedle přímých (povinných i nepovinných textů), nabízí spotřebitelský obal i značnou plochu k reklamním účelům. Podoba těchto sdělení, promotion textů, klientských soutěží apod. není však jedinou marketingovou možností. Obal často na spotřebitele působí i podprahově, např. grafickým vyjádřením, strukturou, barvou apod. I když se české obaly vyznačují vysokou kvalitou, bohužel, co se týče jejich využití k reklamním sdělením či podprahového působení, jejich potenciál není ještě tak úplně využit, což je škoda nejenom pro producenta zboží, ale i pro spotřebitele. Nadstavbové možnosti, jaké obal může produktu poskytnout, jsou velmi často vidět i na veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY. Zajímavé možnosti presentované vystavovateli z řad výrobců obalů jsou nejenom velkou inspirací pro řadu návštěvníků, ale pro vystavovatele mohou přinést i řadu zajímavých obchodních příležitostí.ABF partnerem na galavečeru předávání cen Obal roku


V loňském ročníku byl partnerem veletrhů REKLAMA POLYGRAF OBALY obalový institut SYBA, který byl rovněž garantem mnoha odborných akcí konaných přímo na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Přímo na výstavišti došlo po prvé v historii k hodnocení exponátů v prestižní, na českém trhu jediné, certifikované soutěži Obal roku. Návštěvníci si mohli všechny exponáty rovněž prohlédnout, protože zde byly i presentovány. Partnerství mezi oběma subjekty pokračuje i v současnosti.

 

Obalový institut SYBA každoročně pořádá na podzim mezinárodní konferenci Pack Summit, po které následuje slavnostní obalový galavečer s předáváním cen Obal roku. ABF byl partnerem obou těchto akcí, které probíhaly letos 4. října na půdě Akademie Věd, v konferenčním sále Ústavu molekulární genetiky v Praze.

 

Packsumit se dotkl témat aktuálními (nejenom) pro svět packagingu

Mezinárodní kongres byl pojatý tak, aby se dotkl prakticky všech aktuálních témat, se kterými musí (nebo v blízké budoucnosti bude muset) se svět packagingu i polygrafie potýkat. Z hlediska vlastních obalů byl kongres orientován především na potraviny a přepravní typy balení. Nechyběly příspěvky i na související legislativní, environmentální i výrobně technologickou problematiku. Chybět nebude ani exkurze do světa nových typů obalů (především aktivní  a inteligentní balení, biodegradabilní obalové materiály atd.) či možnosti využití blockchainu (především bitcoinu). Z marketingových přednášek stojí určitě za zmínku zmapování různých forem přístupů a chování spotřebitele z generace X, Y a Z.

 

Obal roku – cesta z výstaviště na Akademii věd

Očekávaný galavečer byl ve znamení nejenom vyhlašování cen Obal roku ve všech svých kategorií, včetně vyhlášení nejvyšších cen, tedy bronzové, stříbrné a zlaté ceny předsedkyně poroty či ceny Sympatie, ale i společenských setkání či eventů. Mezi ně patřil i velký obalový kvíz. Úspěšné vítězné obaly, se kterými se mohli setkat návštěvníci veletrhů REKLAMA POLYGRAF OBALY na pražském výstavišti již v květnu letošního roku, si lze připomenout na stránkách organizátora akce, obalového institutu SYBA.Druhá cenová uzávěrka


Vážení vystavovatelé,

připomínáme, že do konce roku je možnost přihlásit se k účasti na veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY za zvýhodněné ceny. Přihlášku najde zde. Případně kontaktujte manažera veletrhu, který Vám pomůže vybrat to nejlepší pro prezentaci Vaší firmy. Premiérová technologie z REKLAMA POLYGRAF/OBALY, získala další ocenění


Na veletrhu REKLAMA POLYGRAF/OBALY nechyběla řada českých a evropských premiér. Jednou z nich bylo i představení tiskového stroje Iridesse Production Press. Technologii ocenili ostatně už na výstavišti nejenom odborní návštěvníci, ale získala i cenu Obal roku, v rámci hodnocení, které proběhlo pod dohledem organizátora (obalový institut SYBA) této prestižní certifikované soutěže přímo na výstavišti.

 

Technologie umožňuje poskytovatelům tisku okamžitou možnost tvorby kreativního tisku a personalizované multikanálové komunikace. Její využitelnost, jak bylo ostatně možné na přímé demonstraci na výstavišti PVA Praha Letňany vidět, je široká, jak pro oblast polygrafie, tak pro oblast výroby obalů.  Technologie zaujala dosaženými výsledky, o které byl v podobě vzorků mezi návštěvníky nebývalý zájem, nejenom na pražském veletrhu, ale hned vzápětí i na italském veletrhu Ipack IMA v Miláně. A vítězné tažení technologie pokračuje.

 

Ocenění na pražském výstavišti nebylo posledním…

Nově jsou tiskový stroj Iridesse Production Press od Xeroxu a XMPie´s Circle PersonalEffect Edition nositeli prestižních ocenění v oblasti tiskového průmyslu InterTech Technology. Tato ocenění jsou udělována největší obchodní asociací grafického umění – Printing Industries of America (PIA), která oceňuje technologie transformující grafický komunikační prostor. Technologie jsou zároveň silnými obchodními nástroji k tomu, aby pozvedli tiskové produkty a marketingové kampaně na vyšší úroveň. Xerox Iridesse kombinuje vysokou kvalitu CMYK tisku s unikátní sadou metalických barev a efektů dosahovaných čirým tonerem. Circle nabízí zákazníkům možnost přetvořit jejich byznys do podoby úspěšného multikanálového poskytovatele komunikace.

 

Průlomové technologie propojují digitální svět s realitou

Iridesse je prvním šestibarevným digitálním tiskovým strojem kombinujícím tisk čtyř barev se dvěma speciálními v jednom tiskovém průchodu. Zkombinovat lze zlatý, stříbrný a čirý toner. Tiskárna vytváří jak živé CMYK a syté metalické barvy, tak i speciální iridescentní efekty. Vytváření speciálních efektů na tiskárně je dále vylepšeno její schopností rychle měnit pozice tonerů.

Circle je jediným vícekanálovým komunikačním řešením, které spojuje individuální obsah a marketingový automatizovaný pracovní proces. Výkonný automatizační software propojuje všechny jednotlivé kroky marketingové kampaně od plánování a vytváření až po uvedení na trh, a to včetně monitoringu zpětné vazby. Circle umožňuje poskytovatelům tisku připojit se i k jiným platformám, například Salesforce a Facebook. Díky tomu mohou svoji kampaň rozšířit i o digitální sféru.

 

 Čtvrt století REKLAMA POLYGRAF i ve spojení s OBALY


V květnu letošního roku oslavil jeden z nejznámějších českých veletrhů Reklama Polygraf ve spojení s veletrhem Obaly již 25 let svého vzniku. Jak vystavovateli, tak návštěvníky byl hodnocen jako mimořádně úspěšný. Nechyběly atraktivní expozice, zajímavé doprovodné programy, workshopy (včetně oblíbeného car wrappingu) či soutěže. Zajímavostí bylo hned několik premiér nejenom na českém, ale dokonce i evropském trhu.

 

Letošního ročníku se zúčastnilo 228 vystavovatelů z 10 zemí světa. Veletrh zaznamenal oproti předešlému ročníku v roce 2017 nárůst jak v prodané hrubé ploše (12 480m2), tak i v návštěvnosti (8852 návštěvníků).

 

Potenciál propojení sektorů Print&Packaging láká vystavovatele i návštěvníky

Zajímavým posunem, který je však zřejmý již několik posledních let, je větší míra vnímání propojení tisku (zvláště v tomto ročníku především digitálních technologií) se světem obalů. Zajímavá řešení, nejenom pro „čistou“ polygrafii, ale především pro obaláře, byla nabízena prakticky ve všech halách vzájemně propojených veletrhů. Někteří významní producenti digitálních technologií či dodavatelé materiálů oproti předchozím ročníkům nejenom změnili místa, ale často i výrazně rozšířili své výstavní plochy, aby mohli lépe demonstrovat své sofistikované technologie. K největším a zároveň i návštěvníky hojně navštěvovaným expozicím patřily presentace známých značek jako je Konica Minolta, Ricoh, Spandex, Xerox, DataLine Technology (v ČR zastupuje především HP Indigo) či Nanotec.

 

Řada premiér především z oblasti digitálního tisku

Společnost Canon poprvé v ČR prezentovala velkoformátovou roll to roll tiskárnu OCÉ Coloredo 1640, jejíž patentovaný druh inkoustu Canon UV gel se vyznačuje prakticky okamžitou adhezí k povrchu potiskovaného substrátu. Českou premiéru měl i unikátní tiskový stroj HP Indigo 12000 (expozice DataLine Technology). Poprvé v Evropě byla na pražském výstavišti průlomová digitální high-end tisková technologie Xerox Iridesse Production Press.

Pochopitelně nechyběly ani novinky ze světa reklamního potisku. Řadu jich, v podobě přímého potisku textilu, prezentovala společnost Ricoh.

 

Zajímavé doprovodné programy

Ani o doprovodné programy na výstavišti nebyla nouze. Tradičně se zde konala soutěž Kalendář 2018, kde se hodnotilo celkem 91 přihlášených kalendářů. Na PVA EXPO Praha v Kongresovém sále proběhlo i slavnostní předávání všech ocenění 15. ročníku soutěže o nejlepší signmakingovou realizaci pro český a slovenský trh, Duhový paprsek. K zajímavým patřilo i odborné diskuzní setkání Sto let reklamy (1918 – 2018).

I v letošním ročníku byl odborným garantem veletrhu OBALY  Obalový institut SYBA, který byl zde zároveň i garantem řady akcí a programů, včetně konference Speciality obalového designu. Novinkou, kterou obalový institut „přivedl“ na výstaviště byla prezentace a hodnocení exponátů prestižní certifikované národní soutěže Obal roku.26. ročník veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY odstartoval
Závěrečná zpráva 2018
Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
Ohlasy na letošní ročník veletrhů Reklama Polygraf a Obaly jsou velmi příznivé!


Ohlasy na letošní ročník veletrhů Reklama Polygraf a Obaly jsou velmi příznivé!

 

Letošní velmi úspěšný ročník známých veletrhů je za námi. A spokojeni se zdají být jak vystavovatelé, tak i návštěvníci. Vedle řady zajímavostí, inspirací či podnětných setkání a obchodních schůzek, je především návštěvníky velmi pozitivně hodnocen kvalitativní posun veletrhů, ve smyslu hned několika českých či evropských premiér tiskových technologií, které proběhly na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

 

Letos bylo na výstavní ploše 228 vystavovatelů z 10 zemí světa. Více než 1/5 vystavovatelů (49) byla ze zahraniční. Veletrhy během 3 dnů jejich konání navštívilo 8852 návštěvníků. A většina z nich nešetřila superlativy na kvalitu letošního ročníku. Určitě je zajímavé, podívat se na veletrh i z druhé strany, to znamená z pohledu vystavovatele. Z hlediska návštěvnosti patřil k jedněm z nejúspěšnějšch stánek společnosti XEROX, která na výstavišti měla evropskou premiéru technologie Xerox Iridesse. Na několik otázek odpověděl Petr Jetel, Product Manager GCBG (XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.).

 

Po kolikáté vaše společnost vystavovala v rámci veletrhů Reklama Polygraf a Obaly? 

Za mého působení v Xeroxu se jednalo o pátou expozici v řadě.  

 

Jaké bylo vaše očekávání na letošním ročníku? Naplnila se tato očekávání? 

Každá marketingová akce je investicí, která se musí obchodně zúročit. A nejedná se pouze o finanční náklady, ale i o čas desítek zaměstnanců a obchodních partnerů. V letošním roce se termín konání veletrhu ideálně sešel s uvedením do prodeje nového tiskového stroje Xerox Iridesse Production Press. Proto jsme letos vystavovali na historicky největší ploše a dlouhé měsíce věnovali přípravě atraktivních tiskových aplikací. Ohlas zákazníků a konečný obchodní výsledek myslím předčil očekávání i největších optimistů.

 

Ohromný zájem zaznamenala na výstavišti evropská premiéra technologie Iridesse, jak velký potenciál této unikátní technologie vidíte v rámci českého trhu? 

Představení nového šesti-barevného digitálního tiskového stroje s unikátním tiskem metalických barev v jednom tiskovém průchodu přichází v pravý čas. Návštěvníky zaujala prémiová kvalita tisku, vysoký stupeň automatizace a především tisk metalickými barvami v široké paletě odstínů. Nový tiskový stroj Xerox Iridesse umožní tiskárnám úspěšně obstát ve stále více konkurenčním prostředí běžných CMYKových zakázek. A díky metalickým barvám nabídnout nový typ digitálního tisku, kterým se stanou na trhu výjimeční. Evropská premiéra nového stroje v Praze nebyla zvolena náhodou. Protože náš polygrafický trh je velmi vyspělý a stroje této kategorie se u nás tradičně úspěšně prodávají. Unikátní tisky z prvního instalovaného stroje v ČR se k zákazníkům dostanou již počátkem léta.

 

Jak vnímáte platformu veletrhů Reklama Polygraf a Obaly? Zaznamenali jste z pozice vystavovatele nějaký posun u tohoto českého dua veletrhů? Pokud ano - spíše pozitivní nebo negativní?

Osobně jsem velmi přivítal rozšíření veletrhu Reklama Polygraf o Obaly. Význam výroby obalů v tiskovém průmyslu významně roste a stále více poskytovatelů tisku se o tento segment zajímá. Propojení dává veletrhu novou dynamiku a pro vystavovatele i návštěvníky tak vzniká zajímavá platforma pro nové projekty, jako je například malonákladová výroba obalů.PODĚKOVÁNÍ
ViperPrint


Během letošního veletrhu Reklama Polygraf bylo možné seznámit se s nabídkou nové, evropské internetové tiskárny na českém trhu – ViperPrint.

 

Tiskárna pochází z Polska, kde působí nepřetržitě od roku 2002. Má stabilní pozici na trhu, o čemž svědčí počet klientů z celé Evropy (více než 30 tisíc), a taktéž rozšířený, moderní strojní park. Specializací tiskárny je tisk letáků, vizitek nebo katalogů. Dále pak můžeme zmínit tisk plakátů, plastových karet, zápisníků a dalších reklamních materiálů. Již léta je kladen důraz na moderní technologie, vysokou kvalitu výrobků za dobré ceny a pohodlí uživatelů webu. Doufáme, že zavedeme čerstvý vánek do české polygrafie. Proto jsme se účastnily veletrhu REKLAMA POLYGRAF – říká Domicela ze zákaznického servisu.

 

Více na: www.viperprint.czNovinka na textil od společnosti 4iSP na veletrhu Reklama Polygraf


Řezání látky na správný střih před šitím

Značící Laser nové generace, který na veletrhu představí firma 4isp, je schopný látku nařezat na správný střih během několika sekund a opakovaně dle zadaného výkresu.  Na rozdíl od klasických stříhacích technologií zde nedochází ke ztupení nástroje a tím i různé kvalitě řezu v průběhu času. Díky tomu, že odpadá výměna či ostření řezacích nástrojů je možné výrazně zkrátit servisní intervaly či prostoje stroje.

 

Využití laseru v textilním průmyslu

Mezi další velmi časté využití laserů v textilním průmyslu je značení na látky. Díky zahřátí jen nejvrchnější vrstvy látky je možné laserem vypálit libovolný obrázek na látku či jiný organický materiál. Značení laserem probíhá velmi rychle a lze ho použít na téměř všechny druhy látek. U většiny materiálu (včetně dřeva) se sami rozhodujete, zda chcete mít ve výsledné grafice znatelný opal či nikoliv.

 

Víte, že k efektu sepraných a přežehlených džínových kalhot se používá CO2 laser?

Kromě řezání látek a značení obrázků a ornamentů se dá nový typ laseru použít i k jiným dekoračním účelům. Například firmy používají značící CO2 laser k vytvoření efektu sepraných a přežehlených džínových kalhot. Odpadá tím několika stupňový chemický či mechanický proces na vytvoření efektu sepírání. CO2 laser je schopný stejný efekt vytvořit za pár desítek vteřin, a to čistě a ekologicky bez použití jakýchkoliv přidaných látek či chemikálií a naprosto bez jakýchkoliv odpadů. Jediné, co je potřeba je běžná zásuvka s elektrickou energií a kvalitní obsluha stroje, která má ve svých rukou finální kvalitu a vzhled produktu.

 

Eurazio center – největší laserové a CNC předváděcí a prodejní centrum v Evropě

Společnost 4isp nabízí CO2 značkovací lasery Relicut určené pro textilní průmysl. Lasery je dobré vždy vyzkoušet na „svých“ materiálech a aplikacích. Na trhu je totiž mnoho druhů laserů a pro správný výběr je vhodné rozumět detailům a rozdílům pro konkrétní výrobu. Proto je velmi důležité testování materiálů a strojů ještě před jejich pořízením, což je nejdůležitější krok pro zákazníka i obchodníka. Každý má zájem vybrat správně. A právě z tohoto důvodu otevírá 4isp již letos v létě Eurazio center – největší laserové a CNC předváděcí a prodejní centrum. Tedy místo, kde si vaše materiály a aplikace můžete vyzkoušet na více strojích. Porovnat čas, spotřeby asistenčních plynů, kvalitu řezu či značení, náklady na údržbu stroje, pohodlí či omezení práce obsluhy, atd. vám pomohou lépe se rozhodnout. Již  od 1.8.2018 vám budou v nově otevřeném Eurazio centru v Modleticích u Prahy plně k dispozici  obchodníci a technici. A následné, velmi důležité, dvě hodiny strávené na showroomu u strojů, Vám mohou pomoci s rozhodováním.Vystavovatelé odtajňují své premiéry na veletrhu


Jubilejní ročník veletrhu REKLAMA POLYGRAF se kvapem blíží a velcí světoví hráči, kteří mají zastoupení na našem trhu, na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany chybět rozhodně nebudou. Někteří z nich dokonce, již alespoň částečně, odtajňují novinky, které budou na výstavišti prezentovat. Na co se tedy lze z oblasti digitálního tisku těšit od společností Canon či Xerox?

 

Nové OCÉ COLOREDO bude mít premiéru v Letňanech

Canon představí v ČR vůbec poprvé OCÉ COLOREDO 1640. Velkoformátová roll-to-roll tiskárna o šířce 64 palců využívá novou tiskovou technologii UV gel. Inkoust Canon UV gel se vyznačuje okamžitým „přilnutím“ k povrchu. Výsledkem je řízené a velmi přesné umístění tiskové kapky s jeho minimálním zvětšením. Díky minimalizaci rozptylování inkoustu do okolí i omezení jeho splývání na médiu lze požadovaný objem inkoustu vytisknout v každém průchodu, což výrazně urychluje produkci. Tiskové výstupy se tak vyznačují bohatým a intenzivním obrazem i při vysokých rychlostech. Výstupy vytvořené pomocí technologie UV gel jsou díky nezávislému nejmodernějšímu systému nízkoteplotního LED UV  okamžitě suché. Océ Colorado 1640 je ideální tiskárnou pro produkci materiálů určených pro vnitřní i venkovní použití, a to včetně plakátů, bannerů, venkovních značení, materiálů pro podporu prodeje, billboardů, okenní grafiky, nálepek i zakázkových tapet.

 

Průlomové technologie bude prezentovat Xerox

I XEROX bude prezentovat novinky na pražském výstavišti a jedna z nich, zde bude mít dokonce nikoli jen národní, ale evropskou premiéru. Tou bude průlomová digitální high-end tisková technologie společnosti Xerox. Kromě vlastní technologie, nebudou chybět i její další možnosti využitelné v oblasti zušlechťování či dokončovacího zpracování. Součástí budou i ukázky výroby digitálně tištěných obalů včetně dokončení pomocí horké ražby a výsekem na stroji KAMA. Kromě zmíněných novinek zástupci společnosti Xerox předvedou i osvědčené stroje řady Xerox Versant, Xerox C60/70 a softwarový nástroj pro automatizaci předtiskové přípravy FreeFlow Core. A chybět nebude ani diskuze nad novými trendy v oblasti digitálního tisku, mezi které patří maximální zjednodušení a zefektivnění tiskové výroby a zároveň nabídka dalších tiskových benefitů, především z oblasti zušlechťování.Novinky digitálního tisku pro polygrafii se představí na veletrhu


Řada vystavovatelů digitálních strojů cílí jak na zákazníky z polygrafického sektoru, tak i na obaláře, především kvůli nim nechybí v novinkách ani stroje s větším formátem. Trendy záležitostí je u digitálního tisku nabízet přidanou hodnotu nejenom v podobě kvalitního potisku, ale i následného zušlechťování. U moderního digitálního tisku nechybí ani možnost digitální ražby, strukturálního lakování či realizace metalických efektů.

 

DataLine a HP Indigo

První digitální tiskové stroje formátu B2 byly představeny již na Drupě 2012 a byly přijaty s obrovským zájmem. Od té doby vývoj velkoformátových digitálních strojů dál pokračuje. Společnost Dataline Technology poprvé v ČR představí unikátní tiskový stroj HP Indigo 12000. Jedním z velkých přínosů této technologie je možnost realizovat na digitálním stroji formátu B2 objemově vyšší zakázky. Další výhodou formátu B2 je pochopitelně tisk zakázek, které se na stroj A3+ nevejdou formátově. Typicky se může jednat o tiskoviny formátu A4 naležato, přebaly knih, desky s chlopněmi a další produkty. Další možností je tisk krabiček, které na menších strojích bylo možné realizovat velmi omezeně a tašek, které nebylo možno dělat vůbec. Samozřejmostí je i tisk plakátů.

 

Konica Minolta a přidaná hodnota tisku

Vedle svého  aktuálního portfolia digitálních tiskových strojů řady AccurioPress, známý hráč na trhu digitálních technologií, společnost Konica Minolta, bude na výstavišti prezentovat i aplikaci pro rozšířenou realitu KM Vision, kalkulace tisku Calso, nebo příklady průmyslového využití inkjetových tiskových hlav Konica Minolta. Chybět nebudou ani možnosti pokročilého zušlechťování. Z tohoto sortimentu zde společnost bude prezentovat možnosti digitálního 3D zušlechťování tiskovin technologií MGI JetVarnish, a to aplikacemi UV laku a metalických fólií. Benefitem je snadná a rychlá aplikace parciálního laku. V podstatě stačí jen definovat místa, která je potřeba zvýraznit či aplikovat 3D efekt a stroj JETVARNISH 3DS nanese parciální lak pomocí Konica Minolta inkjetových hlav. Tedy vše bez složité přípravy a díky UV technologii okamžitě vytvrzené a připravené na další zpracování. Díky tomu, že digitální tisk na rozdíl od konvenčního umožňuje personalizaci tiskoviny bez dalšího navyšování nákladů, může mít i každý výtisk jedinečný design.

 Soutěž Marketér roku 2017 – delfíni připlouvají


Kromě toho, že je květen měsícem lásky, je také již třináctý rok dobou, kdy jsou vyhlašována ocenění za nejlepší marketingové počiny minulého roku.

17. května 2018 se na Novotného lávce v Praze 1 již potřinácté sejdou úspěšní marketéři z celé naší republiky a budou dychtivě očekávat, zda jejich projekt, který zaslali do soutěže Marketér roku 2017, uspěl mezi mnoha dalšími. I v letošním roce převzal nad soutěží záštitu guru světového marketingu prof. Philip Kotler.

Pro ty nejlepší vytvořil také tento rok umělecký sklář Vladimír Zubričan půvabné symboly demonstrující moudrost a optimismus, které k úspěchům marketingu nerozlučně patří. Delfíni jsou vyrobeni v mnoha barvách, ale ten VELKÝ MODRTÝ DELFÍN pro hlavního vítěze je jen jeden.

Hodnotitelská komise, kterou řadu let vedl prof. Gustav Tomek a kterou „převzal“  doc. Miroslav Karlíček, je v současnosti plně vytížena rozhodováním, kdo si odnese vavříny a ozdobí své jméno novým titulem. Hodnotí se například inovativnost, efektivnost, rozvoj metod a principů marketingu.

S prázdnou neodejdou ani vysokoškolští studenti marketingu, jejichž vítězný tým si z připojené soutěže odnese symbol Mladého delfína.Oceněné firmy soutěže NÁBYTEK ROKU 2018!
Nahlédnutí do světa reklamy


K veletrhu REKLAMA POLYGRAF  patří pochopitelně svět reklamy. Vedle reklamního textilu a kancelářských potřeb se řadí k populárním užitným reklamním předmětům i USB či flash disk. „Fleška“ přináší uživateli nejenom praktický benefit v podobě jejího využití, ale logem připomíná i svého dárce. Potisk lze realizovat různými způsoby, dnes nejčastěji digitálně, tamponovým tiskem nebo sítotiskem. A pokud chceme, aby firemní dárek v podobě flash disku byl ještě výraznější, je možné dodat další propagační akcent netradičním tvarem.

 

 

IT dárek plní reklamní funkci dlouhodobě

 

A disk nemusí být zdaleka jediným užitným „počítačovým“ dárkem, který plní propagační funkci. Specialistou na IT dárky všeho typu je společnost ZPROGOteam. V nabídce tohoto dodavatele vedle flash disků, najdeme power banky, selfie tyče apod. K relativním novinkám v sortimentu patří i video booklet, který představuje naprosto unikátní spojení obrazu, zvuku a emocí. LCD obrazovka je zasazena v luxusních deskách, které jsou potištěny ve vlastním designu. Vysoce kvalitní zvuk se šíří z reproduktoru, který je zabudován v deskách. Jakmile se desky otevřou, automaticky je spuštěna video prezentace. Video booklet můžete využít k VIP prezentaci firmy, výstav, projektů služeb, nových produktů, PR, výročí, originálnímu poděkování, školení nebo jako pozvánku.

 

 

Je libo reklamní tácek, hrnek či magnetka? Nebo cokoli jiného…..?

 

I když dnešní doba tabletů a laptopů umožňuje IT ovládat dotykově, přesto řada uživatelů upřednostňuje při práci s PC myš. Zajímavé reklamní podložky pod myš dodává společnost NOEX Sp. z o.o. S.K.  Tato společnost je ostatně specialistou reklamních podložek všeho druhu. Svým portfoliem může posloužit i k inspiraci, jak k reklamě lze využít třeba i mincovníky, tácky či gadgety různých typů. K významným dodavatelům řady reklamních předmětů patří i společnost badge 4U, která nebude v květnu chybět na letňanském výstavišti. Návštěvníci se mohou tak v hale 3 seznámit s opravdu širokým sortimentem v podobě otvíráků, vůní do auta, magnetek, samolepek, věšáků atd., které lze opět účelně využít na propagaci firmy v podobě B2B dárku. I společnost K-Square s. r. o. má širokou nabídku předmětů. K velmi žádaným patří výroba firemních hrnků, kde si z bohaté nabídky tvarů a designů vybere opravdu každý.

 

 

Reklamní sladká tečka na závěr

 

A úplně na závěr – reklamní předmět nemusí být jen s delší životností. K velmi populárním patří reklamní typy cukrovinek, především čokolády. A čokoláda nebude chybět ani na letošním veletrhu. Reklamní, promoční i sváteční typy kvalitních čokolád nebudou chybět na stánku známého dodavatele, společnosti Čokoládovny Fikar, s.r.o., která je tradičním výrobcem dutých figurek a dalších speciálních reklamních čokoládových výrobků.Výběr kvalitních materiálů je důležitý


Na veletrhu REKLAMA POLYGRAF se budou na výstavní ploše prezentovat i dodavatelé materiálů. Ať již obal, POS či nějaký typ reklamního sdělení plošného či prostorového charakteru je závislý nejenom na kvalitě tisku či výroby, ale výsledný vjem je velmi často dán právě i výběrem kvalitního materiálu.

 

Řešení pro standardní výrobce i designové kreativce

 

Tiskové, obalové, kancelářské i technické materiály nabízí významný evropský dodavatel, který má zastoupení i na českém trhu, společnost Papyrus.

Vedle standardních řad papírů, hladkých i vlnitých lepenek, i tato společnost dodává řadu speciálních aplikací. Mezi ně patří i nyní exkluzivně nabízené materiály Gmund Wood v kolekci Papyrus Specials. Gmund Wood je k dispozici ve dvou površích - Solid a Veneer. Solid navazuje na dřívější kolekci Savanna a připomíná vysoce kvalitní masivní dřevo. Na povrchu je ražba původního dřeva. Solid oproti tomu připomíná svojí strukturou dýhu. Mírně lesklý povrch zvyšuje tento dojem a dodatečně chrání papír.

 

Kvalita pro signmaking ze Spandexu

 

Spandex zastupuje světové značky a nabízí rozsáhlé portfolio materiálů pro signmaking a digitální tisk. V bohaté nabídce společnosti nechybí folie, prakticky všech typů, ať již se jedná o folie lité, válcované či speciální. K velmi žádaným patří především lité folie, které sice představují dražší variantu, ale tuto „nevýhodu“ několikanásobně, zvláště např. při polepu firemních vozidel, vyváží svými vlastnostmi. Tyto folie jsou optimálním řešením pro skutečně extrémní aplikace v exteriéru, proto jsou dlouhodobě oceňovány především půjčovnami aut s polepy. Lité fólie jsou velmi stabilní, téměř nedochází k jejich smršťování. Zpravidla jsou i tenčí a měkčí, proto se snáze zpracovávají (řežou, odlupují a aplikují). Lité fólie jsou zároveň i vhodné na nepravidelné podklady, například na nýty nebo texturuNa výstavišti nebude chybět ani POPAI


POPAI je mezinárodní nezisková organizace, jejímž posláním je podpora marketingu v místě prodeje a její zastoupení v podobě POPAI Central Europe, která je středoevropskou pobočkou světové asociace, nebude jako obvykle chybět ani na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. POPAI CE pořádá soutěž POPAI  AWARDS o nejlepší reklamní prostředky v oblasti in-store komunikace. Zde se samozřejmě presentují nejenom displeje z lepenky, ale i z řady jiných materiálů, často i v náročných materiálových kombinací. Např. v loňském ročníku v rámci soutěžní expozice POPAI Awards bylo představeno 109 realizací ve 20 soutěžních kategoriích. Absolutním vítězem se stalo Paletové vystavení Jägermeister od společnosti Dago, která je rovněž velmi známým výrobcem displejů a POS. Tato práce získala zároveň cenu za kreativitu, ocenění za nejlepší materiálovou a technickou inovaci a bylo oceněno v kategorii Alkoholické nápoje.

 Jaké bude složení letošních vystavovatelů?


V květnu v rámci obou veletrhů budou na výstavišti hojně zastoupeni dodavatelé digitálních strojů. Vedle polygrafické produkce se, výrobci z ranku digitálního tisku, zaměřují stále častěji na výrobce obalů. Návštěvníci veletrhu REKLAMA POLYGRAF se budou moci opět těšit na expozice největších hráčů na českém trhu – s rozsáhlými expozicemi přivítají své zákazníky společnosti Xerox, Spandex, Dataline, Ricoh či slovenský Nanotec.

 

Dále se v polygrafické sekci představí firmy Canon, HSW Signall, Comimpex, Papyrus, Bitcon, Tepede, Profisign, Electron, COMAC, OKI a další známé společnosti. Některé firmy změnily, oproti předchozím ročníkům, svá místa i výstavní plochy, které budou často výrazně větší. Jednou z největších expozic se představí společnost Spandex, jejíž výstavní plocha o velikosti 320 m2 jde napříč přes celou šířku haly 4. Nové trendy přivezou někteří vystavovatelé přímo z FESPY a odprezentují  je návštěvníkům v Praze.

 

Reklamnímu textilu bude, stejně jako v předchozích letech, věnován prostor v hale 3 a mezi vystavovateli tohoto segmentu nebudou chybět expozice firem Cotton Classics, Kapatex, Alex Fox, Falk&Ross, Adler či Sportica. S vyšívacími stroji se na veletrhu již tradičně představí expozice Nedbal Trading, Šicí technika Brother, Tama Bohemia či Stick. Laserové gravírovací, řezací či CNC stroje najdou návštěvníci například na stáncích Uhal Trade, 4isp, HaWe systems nebo Pilart.

Na veletrhu budou samozřejmě zastoupeny i v letošním roce společnosti reprezentující nomenklaturu reklamních a dárkových předmětů a společnosti zastupující obor digital signage.

Hodně novinek ukáží nové firmy ze zahraničí.Digitální tisk na výstavišti osloví i obaláře


Vystavovatelé z řad producentů i dodavatelů digitálních tiskových zařízení (především tiskových plotrů) jsou na veletrhu REKLAMA POLYGRAF zastoupeni již řadu let a nejinak tomu bude i na ročníku 2018. Dnešní výrobci digitálních strojů se snaží vyvíjet technologie tak, aby korespondovaly s co největší škálou materiálů a navíc přinášely excelentní kvalitu. A ještě jeden velký posun zaznamenávají jak vystavovatelé, tak i návštěvníci. Zatímco donedávna byl digitální tisk směřován hlavně na oblast čisté polygrafie, reklamy či signmakingu, dnes vývoj směřuje k obalům. Tedy dochází k nabídce strojů větších formátů pro materiály o vyšších plošných hmotnostech, tak aby byly maximálně použitelné ve světě packagingu. Díky pokročilé automatizaci lze už dnes tisknout za den mnohem více zakázek s nižším tiskovým nákladem. O možnosti personifikace, která patří k hlavním nástrojům k oslovování individuálních zákazníků, ani nemluvě.

 

Na výstavišti nebude ani letos chybět společnost DATALINE  TECHNOLOGY, a.s., která na našem trhu zastupuje předního leadera v digitálním tisku - HP Indigo. Právě s těmito stroji již před časem začali tisknout naši přední výrobci etiket své první personalizované etikety. Nyní se se stroji HP stále častěji setkáváme i ve výrobě personalizovaných obalů. Vedle vysoké kvality tisku HP nabízí i kvalitní aplikační SW pro přípravu personalizovaných dat. V současnosti je doslova hitem aplikace HP Mosaic. Pomocí této funkce je designér schopný z jednoho grafického návrhu vygenerovat prakticky nekonečný počet různých variant. Tuto aplikaci při přípravě dat využívají nejenom menší výrobci, ale i giganti typu Coca Cola či Heineken.

 

XEROX zvyšuje možnosti barevného gamutu!

Dalším významným výrobcem digitálních tiskáren je i společnost XEROX, jejíž vlajkovou lodí je Xerox iGen 5. Žhavou novinkou uváděnou na náš trh je nyní u tohoto stroje atraktivní bílá barva, která doplňuje již dříve uvedenou oranžovou, modrou a zelenou doplňkovou přímou barvu a čirý toner.

Výhodou nového toneru je jeho bělost a vysoká denzita dosahovaná při tisku, proto pro většinu tiskových aplikací stačí tisk jedné vrstvy. V případě speciálních efektů je možné automaticky vytisknout dvě vrstvy, případně manuálně přidat další. Xerox získal za bílý toner ocenění „MUST SEE ‘EMS“ pro rok 2017 v kategorii digitálního tisku.

 REKLAMA POLYGRAF oslaví v květnu čtvrtstoletí


Od 29. do 31. května 2018 se uskuteční jubilejní 25. ročník mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF, jedinečná platforma pro sdílení novinek. Moderní a atraktivní expozice českých i zahraničních firem, výrobců a dodavatelů z  oblasti reklamy a komunikace nabídne pod jednou střechou výstaviště PVA EXPO PRAHA.

Souběžně s jubilejním 25. ročníkem veletrhu REKLAMA POLYGRAF se bude konat i 2. ročník veletrhu obalových inovací a technologií OBALY 2018. Spojení obou veletrhů se ukázalo jako velmi úspěšný koncept. Při loňském ročníku propojení veletrhů se v rámci veletrhů na ploše 11 500 m2 představilo 294 firem, z toho 59 zahraničních z 11 zemí. Organizátoři podle řady indicií a zpětné vazby, kterou mají od vystavovatelů i návštěvníků, již dnes předpokládají podobnou úspěšnost na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany i v roce 2018.

 

V průběhu let měnil veletrh místo konání i strukturu vystavovatelů

Od skromných počátků v poměrně stísněném prostoru Domu u Hybernů, přes Průmyslový palác na Výstavišti v Holešovicích a přes období krize, veletrh vyrostl a dostal se až do moderních výstavních hal letňanského výstaviště.

Spolu se změnou místa konání se postupem času změnila i struktura vystavovatelů. V posledních letech sledujeme pokles v oboru dárkových předmětů – dříve velkoobjemové zakázky typu zapalovač, tužka, deštník či flashdisk mají velký propad a hledají se originální a personifikované dárky v menších objemech. Obor je hodně ovlivněn módními vlnami, zejména pak u VIP dárků. Stejně jako v loňském roce bude na výstavě zastoupeno velké množství firem nabízejících reklamní textil, pro něž jsou prvotřídní výběr materiálu a vysoká odolnost textilu prioritou. Tradičními vystavovateli zůstávají firmy nabízející potisk a výšivku nebo reklamní čokolády.

Veletrh reklamních služeb nabídne stejně jako v uplynulých letech jednak prostor pro setkání osobností z oboru, ale také představí nejnovější trendy, výrobní postupy a moderní řešení reklamní komunikace.

 

 BUĎTE I VY SOUČÁSTÍ VELETRHU
Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
Závěrečná zpráva 2018

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje