Reklama Polygraf Reklama Polygraf
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Novinky digitálního tisku pro polygrafii se představí na veletrhu


Řada vystavovatelů digitálních strojů cílí jak na zákazníky z polygrafického sektoru, tak i na obaláře, především kvůli nim nechybí v novinkách ani stroje s větším formátem. Trendy záležitostí je u digitálního tisku nabízet přidanou hodnotu nejenom v podobě kvalitního potisku, ale i následného zušlechťování. U moderního digitálního tisku nechybí ani možnost digitální ražby, strukturálního lakování či realizace metalických efektů.

 

DataLine a HP Indigo

První digitální tiskové stroje formátu B2 byly představeny již na Drupě 2012 a byly přijaty s obrovským zájmem. Od té doby vývoj velkoformátových digitálních strojů dál pokračuje. Společnost Dataline Technology poprvé v ČR představí unikátní tiskový stroj HP Indigo 12000. Jedním z velkých přínosů této technologie je možnost realizovat na digitálním stroji formátu B2 objemově vyšší zakázky. Další výhodou formátu B2 je pochopitelně tisk zakázek, které se na stroj A3+ nevejdou formátově. Typicky se může jednat o tiskoviny formátu A4 naležato, přebaly knih, desky s chlopněmi a další produkty. Další možností je tisk krabiček, které na menších strojích bylo možné realizovat velmi omezeně a tašek, které nebylo možno dělat vůbec. Samozřejmostí je i tisk plakátů.

 

Konica Minolta a přidaná hodnota tisku

Vedle svého  aktuálního portfolia digitálních tiskových strojů řady AccurioPress, známý hráč na trhu digitálních technologií, společnost Konica Minolta, bude na výstavišti prezentovat i aplikaci pro rozšířenou realitu KM Vision, kalkulace tisku Calso, nebo příklady průmyslového využití inkjetových tiskových hlav Konica Minolta. Chybět nebudou ani možnosti pokročilého zušlechťování. Z tohoto sortimentu zde společnost bude prezentovat možnosti digitálního 3D zušlechťování tiskovin technologií MGI JetVarnish, a to aplikacemi UV laku a metalických fólií. Benefitem je snadná a rychlá aplikace parciálního laku. V podstatě stačí jen definovat místa, která je potřeba zvýraznit či aplikovat 3D efekt a stroj JETVARNISH 3DS nanese parciální lak pomocí Konica Minolta inkjetových hlav. Tedy vše bez složité přípravy a díky UV technologii okamžitě vytvrzené a připravené na další zpracování. Díky tomu, že digitální tisk na rozdíl od konvenčního umožňuje personalizaci tiskoviny bez dalšího navyšování nákladů, může mít i každý výtisk jedinečný design.

 


Více
Závěrečná zpráva 2019

Facebook