Reklama Polygraf Reklama Polygraf
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Obaly s přidanou hodnotou


Tlak na výrobce obalů v množství současné konkurence je opravdu značný, a i z tohoto důvodu určitě stojí za to se inspirovat, ať již na národních či mezinárodních veletrzích, kde se vystavovatelé i návštěvníci mohou na poměrně zkoncentrované ploše setkat s řadou trendů, které mohou modifikovaně uplatnit ve své vlastní výrobě. Se zajímavými obalovými řešeními se na výstavišti PVA EXPO v Letňanech mohou návštěvníci setkat na specializovaném veletrhu OBALY.

 

Od dnešního spotřebitelského obalu se očekává zvýšená míra komunikace směrem k zákazníkovi. Designéři i grafici při vývoji obalu nemusí příliš brzdit svou fantazii, protože současné technologie umožňují realizovat i ty nejnáročnější kreace. V rozhodování o zakoupení zboží sehrává obal jednu z nejdůležitějších rolí, proto se současný design vedle vizuální stránky, snaží zapojit do „hry o koupi“ i další naše smysly. Výrobci mohou používat materiály se speciální texturou či strukturální laky, které jsou schopny hmatově imitovat prakticky jakýkoli povrch. Pokud je potřeba zapojit do rozhodování i čich, ani to není pro výrobce vonných laků problém. Hojně využívaným způsobem zušlechťování je laminace. Sekundární přidanou hodnotou může být zaimplementování kódu, ať již v podobě QR či rozšířené reality (AR).

 

Nové trendy ve službách marketingu a kvality

Společnost Achilles CZ s. r. o. patří mezi firmy, které nejenom všechny trendy na trhu bedlivě sleduje, ale zároveň s nimi umí vhodně pracovat. Ve spolupráci s mateřskou společností v Německu věnuje Achilles cílenou a trvalou pozornost vývoji nových produktů především v oblasti zušlechťování.  Vedle hojně využívané laminace a potahování, společnost vyvíjí designy s uplatněním UV laků, sítotisku či dalších efektů (soft touch, speciál mat apod.).  K atraktivitě obalů připívá  i využívání papírů a lepenek s povrchovou úpravou speciálními fóliemi (stříbrná, zlatá, holografická). K velmi žádaným patří úprava povrchu laminací a v této oblasti je firma svým klientům schopna nabídnout prakticky jakékoli řešení. Lesklá a matná laminace, laminace polylein lesklá a matná (ražba), laminace speciál mat (odolná proti poškrábání), holografická laminace či strukturovaná laminace – je jen částečná ukázka „zušlechťovacího“ portfolia.

 

Speciality tiskařského umění

Vedle kvalitní visuální komunikace a technologií, hraje důležitou roli při tvorbě kvality lidský faktor. Na kvalitu polygrafických a tiskařských pracovníků u standardních i moderních strojů dlouhodobě sází Ottova tiskárna.  A především díky vysoké kvalifikovanosti těchto pracovníků, je firma schopna generovat unikátní přidanou hodnotu v podobě vysoké kvality. Vedle tisku širokého sortimentu, společnost vyrábí na míru i dárkové tašky. Povrch barevně potištěných papírů může být lesklý, matný či hedvábně hladký. Odnosná rukojeť může být v podobě stuhy, šňůrky přilepená či přinýtovaná ozdobným nýtem.


Více
Závěrečná zpráva 2018

Facebook